Kuna uue inimese loomine on raske töö ning koormus üheksa kuu jooksul aina suureneb, väsitab see sind. Väsimus algab juba raseduse esimestel kuudel, siis on selle põhjuseks hormoonid. Luba endale puhkust ja maga, kui oled unine. Kui võimalik, tee ka päeval väike uinak.

Raseduse lõpus võib uinumisel olla probleemiks hea asendi leidmine. Raseduse ajal võid magada just täpselt sellises asendis, nagu sul mugav on. Voodi võiks olla keha toetav: sissevajumisjälgedeta ja piisavalt tugev, keha järgiv madrats. Pane voodisse looduslikust materjalist voodipesu, mis ei aja higistama, ja mitu väiksemat patja, mida on hea keha toetuseks kasutada. Näiteks pinges selja ja seljavalude korral on hea magada küljel, padi põlvede vahel, kõrvetiste korral aga pane lisapadi ülakeha alla, et see oleks kergelt tõstetud.

Luba endale puhkust ja maga, kui oled unine. Kui võimalik, tee ka päeval väike uinak.

Mõnikord soodustab rasedus rahutute jalgade sündroomi, mis häirib uinumist. See võib olla märk, et su keha ei saa lapse arenguks vajalikke mineraalaineid. Jalakrampide puhul ürita päevasel ajal istudes jalgu võimalikult palju üleval hoida ja palu õhtul elukaaslasel jalgu masseerida. Aruta ämmaemandaga, kas mineraalainete ja vitamiinide juurdevõtmisest oleks kasu.

Kõhubeebile meeldib end liigutada just siis, kui sa puhkad. Sinna ei ole midagi parata, võta seda kui sõbralikku tervitust oma beebilt. Kui põis korduvalt unest üles ajab, proovi vahetult enne uinumist mitte juua. See ei pruugi aidata, sest kui kõhubeebi põiele surub, siis lihtsalt tuleb minna. Hoolitse parem selle eest, et saaksid päeval õues liikuda, tee endale enne uinumist soe vann või mine duši alla, õpi ära mõni lõõgastusharjutus ja lülita ekraanid enne uneaega välja.