Enamasti on seks raseduse ajal ohutu, ka vahetult enne sünnituse tähtaega. Sinu organism on raseduse ajal pidevas teisenemises, teed läbi nii füüsilisi kui ka psüühilisi muutusi, mis mõjutavad sinu seksuaalsust.

Raseduse teist kolmandikku kirjeldavad naised sageli kui seksuaalse iha tõusuperioodi, ka rasedusest põhjustatud vaevusi on siis kõige vähem. Sel ajal kerkib organismis östrogeeni tase, mis aitab kaasa verevarustuse paranemisele alakõhu ja vaagna organites. Sarnased muutused toimuvad tupes ka erutuse ajal, seetõttu võidki raseduse keskel olla seksist huvitatud ja nautida seda rohkem kui kunagi varem.

Raseduse viimases kolmandikus keskenduvad naised eelseisvale sünnitusele ning soov vahekorras olla võib väheneda. Raseduse lõpupoole eelistage seksides asendeid, mis ei survesta kõhtu. Kõik poosid, kus naine on peal, sobivad ka seetõttu, et naine saab siis ise juhtida. Oluline on, et peenis ei avaldaks liiga jõulist survet emakakaelale. Samuti on head küliliasendid. Klassikaline misjonäriasend tuleb kõne alla vaid raseduse esimeses kolmandikus. Patjade kasutamisega saate uusi ja vanu asendeid mitmekesisemaks muuta.

Kuigi orgasm põhjustab emaka kokkutõmbeid, ei ole need sellised, mis sünnituse algust tähendaksid. Aine nimega prostaglandiin, mida sisaldab ka sperma, aitab emakakaela sünnituseks ette valmistada, muutes selle õhemaks, pehmemaks ja küpsemaks. Seesama aine võetakse vajaduse korral appi ka sünnitustegevuse esilekutsumiseks. Muretsemiseks pole siiski põhjust, sest prostaglandiin ei ava emakakaela enne, kui see on sünnituseks piisavalt küps. Kõhubeebini midagi väliskeskkonnast ei jõua – limakork, mis asub emakakaela kanalis, kaitseb emakat bakterite ja sperma sissepääsu eest, samuti kaitseb kõhubeebit lootevesi.

Mõnel juhul soovitatakse siiski vahekorrast hoiduda, näiteks kui on diagnoositud emakakaela puudulikkus või kui sul on varem esinenud raseduse katkemisi või enneaegseid sünnitusi. Samuti ei soovitata vahekorda siis, kui platsenta on kinnitunud emakakaela suudmele liiga lähedale või selle ette, kuna võib kaasneda verejooksu oht. Vahekorrast hoiduge ka sel juhul, kui sul või partneril avastatakse mõni sugulisel teel leviv haigus.

SADA VIISI NÄIDATA ARMASTUST

Lapseootuse ajal on eriti oluline rääkida teineteisega avatult oma soovidest, eelistustest ja hirmudest. Anna mehele teada, et sul on endiselt vajadused ka naisena, ja juhenda teda, kuidas sa armastust väljendada ja vastu võtta soovid. Leidke teisi viise nautimiseks – massaaž, sõrmede, suu ja keelega teineteise rahuldamine võivad mõlemale meeldida. Kasutage lapseootuse aega, et teineteist nautida, sest kui beebi on sündinud, saavad ööd ja päevad mõneks ajaks hoopis teise sisu.