TELEFONINUMBRID

Ämmaemanda nõuandetelefon 12252

Helista, kui soovid nõu lapseootuse, imetamise, naise ja beebi tervise teemal. Pöörduda võivad kõik pereliikmed, kõnedele vastatakse ööpäev läbi.

Perearsti nõuandetelefon 1220

Helista, kui soovid küsida nõu lihtsamate tervisemurede korral, kui perearst pole kättesaadav või vajad konsultatsiooni enda või lähedase tervise küsimuses. Kõnedele vastatakse ööpäev läbi.

Hädaabi number 112

Helista, kui terviseprobleem või õnnetusjuhtum vajab kiirabi väljakutset. Kõnele vastavad häirekeskuse päästekorraldajad. Kättesaadav ööpäev läbi.

Mürgistuse info 16662

Helista, kui vajad infot kodukeemia, taimekaitse- ja putukatõrjevahendite, väetiste, kosmeetika, ravimite, narkootikumide, seente, taimede, alkoholi, mürkgaaside tõttu või mürgiste loomade hammustustest tekkinud mürgistusseisundi puhul. Kättesaadav ööpäev läbi.

Tallinna Lastehaigla nõuandetelefon 1599

Helista, kui vajad kogenud lastearsti nõuannet. Kõnedele vastatakse iga päev kl 8–22.

Tervisekassa klienditelefon 669 6630

Helista, kui sul on küsimusi tervishoiu ja ravikindlustuse kohta. Kõnedele vastatakse E–N 8.30–16, R 8.30–14.

Naiste tugiliin 1492

Anonüümne nõuandeliin naistele, kes otsivad vägivalla eest kaitset ja tahavad arutada võimalikke variante, kuidas vägivaldne lähisuhe lõpetada. Nõu saad küsida ööpäev läbi.

VEEBIAADRESSID

Perekool.ee

Eesti Ämmaemandate Ühingu veebileht perekool.ee pakub lugemist kõige kohta, mis puudutab rasedust, sünnitust, beebi eest hoolitsemist, lapse arengut ning pereelu.

Ammaemand.org

Ammaemand.org annab teavet ämmaemandusabi kohta Eestis, sealt leiad ka infot kodusünnituse teemal ja kodusünnitusabi teenust osutavate ämmaemandate nimekirja.

Tervisekassa.ee

Tervisekassa.ee pakub infot ravikindlustuse, lapse tervise jälgimise ja lastega seotud hüvitiste kohta. Alalehelt tervisekassa/trükised saad tasuta alla laadida hulgaliselt infomaterjale, näiteks „Sünnitusjärgseks taastumiseks“ ja „Sünnitusjärgne depressioon“.

Doula.ee

Eesti Sünnitoetajate Ühenduse veebileht doula.ee pakub infot toetatud sünnituse kohta ja sealt leiad ka sünnitoetajate nimekirja.

Siet.ee

Sünni ja Imetamise Eesti tugiühingu veebileht siet.ee jagab palju praktilist infot imetamise kohta, samuti leiad imetamis nõustajate nimekirja maakondade kaupa.

Suukool.ee

Suukool.ee pakub infot ja materjale, kuidas hoida enda ja oma lapse hambaid tervena.

Sotsiaalkindlustusamet.ee

Sotsiaalkindlustusamet.ee annab põhjaliku ülevaate perehüvitistest ja -toetustest.

Rahvastikuregister.ee

Rahvastikuregister.ee võimaldab registreerida lapse sünni ja panna lapsele nime. Sama saab teha ka elukoha linna- või vallavalitsuses.