Lapsevanemaks saamine võib ühtaegu tekitada suurt õnnetunnet ning olla samal ajal päris hirmutav. Kas ma ikka oskan, tean, suudan ja jaksan? Püüdke võtta pereks kasvamist pidevalt muutuva teekonnana. Te õpite ja arenete iga päev koos oma lapsega.

Rääkige kaaslasega avameelselt ning avaldage oma mõtteid ja tundeid juba enne lapse tulekut. Mida rohkem olete enne läbi rääkinud, kuidas jagate esialgu koduseid toimetusi, lapse hooldusega seotud tegevusi ning kes on teie abilised nendeks hetkedeks, kui vajate kahekesi olemise aega, seda vähem pingeid teil hiljem tekib.

Kuigi kasvatusteooriaid on palju ja teie lähedased soovivad parimat, jagades lahkelt nõuandeid ja soovitusi, kuidas beebit kasvatada, õppige kuulama oma sisetunnet ja instinkte. Teie tunnete oma beebit kõige paremini ning olete n-ö tema alal spetsialistid. Info ja reeglid on lähedal, aga teie laps ja pere on täiesti erakordsed. Ja vahel tuleb kasuks võtta lõdvemalt ja pereks kasvamisel lihtsalt kulgeda lasta.

On normaalne emana väsida. Kõik päevad ei ole päikselised ning rutiin võib tekitada lõksus olemise tunde. Maga beebiga päeval, nuta, kui vaja, ning püüa leida võimalus puhata. Küsi endale päris omaette olemise aega kindlasti enne, kui väsimus sinust võitu saab. Jaluta, saa sõpradega kokku, maga, loe raamatut – tee seda, mis täidab su tassi!

Ärge unustage ka paarisuhet. See, et saite lapsevanemateks, ei tähenda, et peate olemagi ainult ema või isa. Võtke aeg-ajalt aega, et teha neid asju, mis toidavad teid naise ja mehena ning hoiavad teie paarisuhet. Armastav ning lähedane paarisuhe mõjub ka lastele positiivselt. Lapsed on eriti tundlikud koduste meeleolude kõikumiste suhtes ning vanemate rahulolu kandub neile kiiresti üle.

Lapsevanemaks olemine on küll raske ja suur vastutus, kuid annab vastu tähendusrikkust ja avaramat vaadet elule. Lapse tingimusteta armastus, tema imetlus teie suhtes teeb hinge hellaks, oma lapsele olete te maailma vapraimad, parimad, tugevaimad. Tänu lapsele saate taas võimaluse vaadata elu läbi siiraste lapsesilmade, avastada uuesti kõige lihtsamad naudingud ja õppida, millised on teie enda vajadused. Te saate luua oma ainulaadse pere, mille harjumused ja reeglid sobivad just teile.

Olge teadlikult kohal ja nautige seda aega, lapsed kasvavad kiiresti. Et seda selgemalt taibata, öelge endale aeg-ajalt: ka see möödub. Mööduvad nii rasked kui ka ilusad hetked. Teadlikkus kõige mööduvusest annab rasketel hetkedel jõudu ning headel hetkedel toob rohkem kohale.