Lapseootus on aeg ennast hellitada. Eriti hästi tunned end veeprotseduure tehes. Suplemas ja vannis käimine ei ole keelatud, ka saun on rasedale sobiv, kui see pole liiga kuum. Hea on piirduda saunakuumaga, mis ei ületa 80 kraadi. Kõrgem temperatuur võib tekitada pearinglust või südamekloppimist.

Ka massaažid ja kehamähised on lapseootajale lubatud. On olemas spetsiaalselt rasedatele mõeldud massaaž, mis lõõgastab ja mõjub hästi. Seda teeb spetsialist, kes on saanud selleks väljaõppe. Loomulikult võid lasta teha näomassaaži ja käia spaas, kui tervis on hea.

Loobuma ei pea ka püsivärviga juuste-ripsmete-kulmude värvimisest. Anna oma juuksurile kindlasti teada, et oled lapseootel, ja arvesta, et karvad võivad tavapärasest erinevalt värvuda.

Tätoveeringute tegemine lükka siiski edasi – kasutatav pigment võib organismis reageerida raseduseelsest ajast erinevalt, peale selle kaasneb protseduuriga infektsioonirisk.

Oma kõhubeebit ei tasu ohtu seada ka nahaprotseduuridega, milles kasutatakse happeid, enamik neist võib mõjutada raseduse kulgu. Siiski võib erandi teha mõnele happele, üks selline on aselaiinhape.

Laserravi ja fotonoorendus IPL-aparaadiga (intense puls light) pole soovitatavad, kuna hormonaalsed muutused kehas võivad muuta ka nahareaktsioone ja sellega kaasneb põletikuoht.

Samal põhjusel tuleks edasi lükata täite- ja botuliinisüstide tegemine, niitide paigaldamine, mesoteraapia, biorevitalisatsioon jms protseduurid.

Väldi spreipäevitust – kuigi päevitust tekitav vahend ei imbu läbi naha, on see sissehingamisel sulle ja beebile kahjulik. Nahahooldusvahendid ning hügieenitarbed vali võimalikult looduslähedased ja neutraalsed.