Kui su rasedus kulgeb hästi, ei ole reisimiseks takistusi.

Lennureisid

Lennureis ei ole sulle ega beebile kahjulik, kuid enne lendamist arutage ämmaemanda või arstiga kõiki rasedusega seotud erisusi. Enamik lennufirmasid lubab reisida kuni 36. rasedusnädalani, kui rasedus on kulgenud kõrvalekalleteta. Olulised on ka lennu pikkus ning dokumendid, mis enne reisi täita tuleb. Mõnikord peab viimaste eest tasuma ning nende vormistamine võtab aega. Kõige turvalisem on reisida raseduse keskpaiku, kui alguse vaevused on möödas ja kasvav kõht ei tee veel reisi ebamugavaks.

Reisile võta kindlasti kaasa oma rasedakaart ja sõlmi kõikide riskidega reisikindlustus.

Lapseootaja reisisihtkoht võiks olla selline, kus on hästi toimiv tervishoiusüsteem ja toiduhügieen. Reisikindlustus sõlmi selline, mis katab kõik riskid (sünnitusabi, enneaegne sünnitus, tagasireisi kuupäeva muutumine jm). Reisile võta kindlasti kaasa oma rasedakaart, et saaksid vajaduse korral tervishoiutöötajatele asjakohast teavet anda.

Kui lennu ajal ootab ees üle 4 tunni istumist, on soovitatav teha tromboosi ennetav süst. Raseduse ajal on süvaveeni tromboosi risk suur ja potentsiaalselt eluohtlik. Lisaks on mõistlik kanda apteegist ostetud tugisukki, valida istekoht vahekäigu äärde, juua palju vett ja sageli istmelt püsti tõusta ja end liigutada.

Autoreisid

Kui võimalik, väldi pikki autoreise. Kui need on siiski kavas, tee regulaarselt peatusi ja välju autost, et end sirutada ja ringi kõndida. Kõrvalistmel reisides saad teha harjutusi, näiteks painuta ja pööra jalgu ning liiguta varbaid. See hoiab vereringet stabiilsena, väheneb jalgade jäikus ja ebamugavustunne. Samuti on hea kasutada tugisukki.

Sõidu ajal joo regulaarselt vett ja söö tervislikke vahepalu, näiteks puuvilju ja pähkleid. Hoia autos õhk ringlemas ja kinnita turvavöö nii, et alumine rihm jookseks kõhu alt; võid osta ka suunaja, mis on mõeldudki rasedatele. Kui võimalik, ära reisi üksinda.

Merereisid

Enne merele minekut uuri laevafirma reegleid – enamasti ei lubata laevareisidele alates 28.–32. rasedusnädalast.