Kui laps pole 40. rasedusnädala lõpuks sündinud, nimetatakse alates 41 + 0 rasedusnädalast veel kestvat rasedust algavaks ülekandluseks. Sünnituse tähtaeg on möödas, kuid laps tahab veel sinu sees jõudu koguda.

Miks mõni sünnitus viibib, ei ole osatud lõpuni lahti seletada. Selge on, et sünnitus on tiimitöö, millest võtavad osa nii naine kui ka kõhubeebi. Viimasel on sünnituse algatamise juures suurem roll.

Naudi iga päeva enne lapse tulekut ja püüa võimalikult palju puhata.

Alates 42 + 0 rasedusnädalast on rasedus ülekantud. Ülekantud raseduse korral ei varusta naise organism kõhubeebit enam kõige vajalikuga ning tita heaolu võib olla häiritud. Seetõttu ei ole alati turvaline oodata, et sünnitus iseenesest käivituks.

Selleks, et aidata beebit väljapääsu poole, alustatakse 41 + 5 rasedusnädalal sünnituse esilekutsumisega. Selleks on mitu meetodit ja nende asjus nõustab ning valmistab sind ette ämmaemand.

ÄMMAEMAND SOOVITAB

  • Ole kannatlik ning ära satu paanikasse, kui kõhubeebi „õigel ajal“ ei sünni. Umbes 80% lastest sünnib 37.−42. rasedusnädala vahel ja ainult 5% kuupäeval, mille arst on määranud sünnituse tähtajaks.
  • Kui oled last kandnud üle aja ja sünnitus viibib, aita selle algusele kaasa. Tee pikki jalutuskäike, käi treppidest, naudi seksi, sauna ja suudlemist – need kõik võivad aidata kaasa sünnituse algusele.