Sünnitus on sündmus, millest saad osa vaid mõnel korral elus. On loomulik tunda selle ees ärevust. Sageli on sünnitus naisele elu esimene suur katsumus. Võimalik, et sul pole olnud enne seda kordagi vajadust ennast füüsiliselt ületada, pole olnud kokkupuudet valuga. Sa ei tea, kuidas sinu keha valule ja pingutusele reageerib või mida teeb sinu meel olukorras, kus loobuda pole võimalik ja lihtsalt pead edasi minema. Sünnitus võib olla sinu esimene suur väljakutse.

Ole teadlik ja uuri erinevaid lähenemisi, kuidas teha oma lapse sünnist sündmus. Iga naise kogemus on erinev – kui sõbranna tajus sünnitust negatiivsena, ei tähenda see, et sinu lugu peab olema samasugune. Oma lapse sünni loo lood sa ise. Mida saad sa selle heaks teha? Pane end kirja sünnituseks ettevalmistavatele loengutele, käi vestlusringides, valmista ette oma keha, osaledes rasedate joogas või vesivõimlemises. Õpi lõdvestuma. Õpi hin- gama. Õpi pingutama. Käi iga päev jalutamas. Ja kui oled väsinud, puhka ja ära muretse üle.

Kõige rohkem tee tööd oma eneseusaldusega. Usu endasse ja oma kehasse. Kas usud, et sinu keha on võimeline lapse sünnitama? Kui mõtled sünnitusele ja näed seal rohkem hirmu kui elevust, siis aruta seda oma ämmaemanda, raseduskriisi nõustaja või psühholoogiga.

Öeldakse, et sünnitus toimub naise peas. Selles on iva, sest need hormoonid, mis juhivad paljusid protsesse meie kehas, toodetakse ajus. Õpi oma mõtteid juhtima ja keskendu sellele, et kõik läheb hästi, siis tunned end sünnituse ajal turvaliselt ja hoitult. Oksütotsiin, mis aitab sul sünnitada, on armastuse hormoon. Mõtle sünnitusvalule kui tugevale energiale, mida sul on vaja, et sünnitada. Valmistu ideaalsünnituseks, aga ole valmis selleks, et sünnitus kulgeb paljude muutujate koosmõjus.