Tuge ei saa olla kunagi liiga palju. Pidage enne sünnitust partneriga plaani, kes teeb mida enne sünnitust, selle ajal ja vahetult pärast seda. Mehe esimene ülesanne lapseootuse ajal ning lapse esimesel eluaastal on toetada naist. Uurige kummagi ootusi: kas vajad pigem seda, et mees võtaks enda peale beebi hoidmise, temaga jalutamise ja tegelemise esimestest elupäevadest saadik, või toetaks sind kõige paremini see, kui mehe juhtida jääb majapidamine? Mõelge läbi, kes saab toeks tulla väljastpoolt kodu. On nutikas uurida abivõimalusi juba enne, kui väsimus võimust võtab. Mida paremini on läbi mõeldud toetajate ring ja mida julgemini abi küsite, seda sujuvamaks ja rõõmurikkamaks kujuneb beebi esimene eluaasta.

Vanavanemad

soovivad kindlasti oma osa anda. Kui palju nad on valmis aitama ja millega, võiks juba raseduse ajal läbi rääkida. Lastel tekib vanavanematega kohe side – lubage sel areneda! Võtke juba raseduse ajal teemaks, mil viisil soovite oma lapsi kasvatada, ja leppige sellega, et vanavanemad teevad niikuinii omamoodi. See ei riku lapsi ära, hoopis rikastab!

Tugiisik

Beebi sündides hakkab sinu teemade ring keerlema beebi ümber. Kui sul on sõbrannasid, kel enam-vähem sama vana laps, võid nende seast leida tugiisiku, kes annab nõu ja lohutab, sest ta teab täpselt, mida parasjagu tunned. Võid otsida ka beebigruppe veebist või veel parem – kodukohast. Sul on vaja kuulda teiste kogemusi, samuti võid nii endale leida lähedase inimese, kes saab vajaduse korral aidata ka last hoida.

Koduabiline

Beebi sündides on sul tarvis uut juhtmõtet ja see kõlab: kui laps magab, siis ema puhkab. Arutage kodus, kas teil on vaja ja kas saate endale lubada palgata kedagi, kes aitab vahel koristada või lapsega jalutada.