Juba raseduse ajal algab nii naisel kui ka mehel kohanemine uutmoodi elu ja väljakutsetega. See võimendub nüüd, kui beebi on sündinud. Muutused on nii sotsiaalsed kui ka emotsionaalsed, palju tuleb õppida. Sinu peamine ülesanne on keskenduda oma keha taastumisele, sisemise jõu kogumisele ja beebile. Voodis lebama ei pea, aga luba endale vaikset toimetamist, beebiga jalutamist ja oskust puhata siis, kui beebi magab.
Mehel on sel õrnal ajal tähtis roll – luua kodus õhkkond, kus sul on õigus vaikselt taastuda ja beebiga olla. Oluline on ka see, et värske isa saaks beebiga koos olla, et nende omavaheline kiindumussuhe saaks areneda. Ka vastsel isal on hea olla beebiga nahk-naha kontaktis.
Mees saab toetada peale beebi eest hoolitsemise ka majapidamise juhtimisel. Hea, kui te olete juba enne lapse sündi arutanud, kes mida majapidamises teha saab ning kuidas lapse eest hoolitsemisel rolle jagada. Kõike ei saa siiski eelnevalt planeerida, paljud tegevused loksuvad paika aja jooksul. Ei tasu ära unustada ka seda, et mees käib päeval tööl ning ka tema on õhtuks väsinud. Kui suudate enne pingete tekkimist teineteisega rahulikult oma tunnetest ja muredest rääkida, hakkab kodune elu ka sel muutuste ajal sujuma.
Abi võib paluda ka teistelt lähedastelt, nii on sul veel rohkem võimalusi keskenduda enesele ja beebile. Kuigi esialgu on fookus peamiselt beebil, ei tasu unustada ka paarisuhet. Kui saad rahulikult taastuda ja oskad oma lähedaste abi vastu võtta, on võimalik, et teil õnnestub juba 1,5–2 kuud pärast beebi sündi kutsuda kas vanavanemad või sõbranna lapsehoidjaks ja isekeskis mõneks tunniks välja minna.