Beebi nahal on üsna sageli märgata muutusi, mis vajavad tegelemist. Tavaline on haudumus nahavoltide vahel – see on punetav ja ilma villideta nahaärritus, mida beebid taluvad üsna hästi. Haudumust leevendavad õhuvannid, hoolikas pesu ja kuivatamine pärast igat pesemist.
Beebi nahk ei vaja ühtki pesuvahendit, pese ta pepu puhtaks soovitatavalt jooksva vee all, suunaga eest tahapoole. Beebi rätik olgu pehmest froteest. Kuivata tupsutades, väldi hõõrumist. Niisked salvrätikud on mõeldud vaid hädaolukorras kasutamiseks, reisil või arsti juures käimiseks, kodus ära neid eelista. Kui nahk kuiv, lase beebil paljalt õhu käes olla.
Kui pepu on punane, pane imav aluslina alla ja hoia teda ilma mähkmeta pikemalt, kuni pool tundi. Mida suurem on haudumus, seda kauem luba titale õhuvanne. Vajaduse korral määri punetavale nahale ka tsinkoksiidi või bepantenooli sisaldavat salvi.
Kui nahale on tekkinud villid ja kärnad, on tegu põletikulise protsessiga. Näita beebi nahka perearstile või pereõele, kes hindab lapse seisundit ja kui vaja, soovitab sobiliku ravimi. Esimestel elunädalatel võivad beebi näole tekkida punnid, mis meenutavad aknet. See on nn eluga kohanemise lööve, mis enamasti kaob iseenesest. Siiski võib punnidest edasi areneda nn beebiakne, mis on seotud ema hormoonidega. Beebiakne puhul aitab, kui lapse nägu pesta sagedasti, 5–6 korda päevas, jaheda veega. Kuivata nägu tupsutades ja pane peale bepantenooli sisaldavat kreemi. Beebi kasvab aknest teise elukuu lõpuks välja.
Beebi ketendava ja kuiva naha puhul aitab apteegist ostetud lõhnaaineteta vedelam kreem, ka võib lisada beebi vannivette teelusikatäie kvaliteetset toiduõli. Ole siis ettevaatlik last veest välja tõstes, õli tõttu võib ta olla veidi libe.