Rinnaga toitmise ajal suureneb naise energiavajadus umbes 500 kcal võrra. Sa ei pea selleks sööma palju rohkem, aga söö kindlasti mitmekesiselt, et keha saaks vitamiine, mineraalaineid ja energiat. Hoidu maiustustest ja vali selline menüü, et seal oleks nii puu- kui ka juurvilju, täisteratooteid ja kvaliteetseid valguallikaid. Enamik naisi kaotab sünnitusega 5–6 kg raseduse lõpu kaalust ja lähemate nädalatega veel 1–3 kg. Ülejäänud lisakilod on looduse poolt ette nähtud rinnapiima valmistamiseks. Edasine kaalulangus sõltub sinu igapäevasest menüüst, imetamise intensiivsusest, liikumisest ja ainevahetuse eripärast.

Söö kindlasti mitmekesiselt, et saaksid vitamiine, mineraalaineid ja energiat.

Joo piisavalt vett – nii palju, et janutunnet ei oleks. Imetamise ajal on joogikogus suurem kui tavaliselt, see peaks olema proportsioonis piima tekkega. Rinnapiima kogus 750 ml päevas esimese kuue kuu jooksul suurendab imetava ema vedelikuvajadust umbes 600– 700 ml päevas. Eelista puhast vett, juua võid ka kodust mahla, taimeteed jms. Imetavale emale sobivad näiteks apteegitilli-, aniisi- ja köömnetee. Hoia jook kogu päeva käeulatuses. Kui saad, loobu kohvist ja teistest kofeiini sisaldavatest jookidest, nagu kange tee, koola- ja energiajoogid. Need stimuleerivad sind ja võivad muuta lapse rahutuks.

Kuigi imetamine nõuab energiat ja võtab maha kilosid, on vähese kehalise aktiivsuse korral oht, et ülekaal tekib ka imetamise ajal. Siiski ei soovitata imetamise ajal dieeti pidada, vaid sünnitusjärgse kaalutõusu vältimiseks suurendada kehalist aktiivsust. Kõige käepärasem ja parem viis selleks on värskes õhus beebiga jalutada.