Lapseootus ei takista hamba- ja igemehaiguste ravimist ega põletikuliste hammaste eemaldamist. Kui enne lapseootust jäi hambaravi pooleli, jätka seda võimaluse korral raseduse teisel trimestril, mil iiveldus ei ole enam takistuseks ning sa saad kauem pikali olla.

Ka tuimastust võib teha raseduse ajal – äge põletik või tugev valu mõjub organismile kahjulikumalt kui tuimastus.

Kui vaja, võib raseduse ajal teha ka röntgeniülesvõtte. Ent hammaste valgendamine, hamba implantatsioon, plaanilised hammaste eemaldamised jms ei ole raseduse ajal soovitatud.

Pööra oma suu tervisele last oodates tavalisest suuremat tähelepanu.

Et hambad oleksid korras ka pärast rasedust, pööra oma suu tervisele last oodates tavalisest suuremat tähelepanu. Rasedusaegsed hormonaalsed muutused ja/või puudulik suuhügieen võivad põhjustada gingiviiti ehk igemepõletikku. Selle tagajärjel hakkavad igemed veritsema, suus on halb maitse ja hingeõhk. Igemete veritsuse ja muutuste (igemevohandite) tekkimisel pöördu kohe hambaarsti vastuvõtule.

Kui sul on enne rasedust olnud igemepõletik, siis käi raseduse ajal kindlasti hambaarsti juures suupuhastusel. Kui tunned raseduse ajal iiveldust ning oksendad, siis pärast oksendamist ära pese hambaid, vaid loputa suud puhta veega, sest maohape pehmendab hambapinda.

Tea, et beebi hammaste tervis sõltub otseselt emast-isast ning lähisugulaste-hoidjate eeskujust, nende suutervisealastest teadmistest ja harjumustest. Lapseootus ja sünnitusjärgne aeg on sobivaim selleks, et teha vajaduse korral muutusi kogu pere elustiilis.

Loe terve pere suuhügieeni kohta lisa veebilehelt suukool.ee.