Beebi tervise hindamisel on tema kaka kogus ja konsistents olulisemad näitajad kui värvus ja sagedus. Rinnalapse kaka on tibukollane. Rohekas värv ei ole märk haigusest, värvus sõltub ema söögist. Kui laps sööb piimasegu, võibki tema väljaheide olla rohekam ja tihedam.
Esimestel elukuudel võib imik kakada iga toidukorra ajal, järgmiste kuudega võib selle sagedus märgatavalt harvemaks muutuda – algul kord-paar päevas, edaspidi isegi mõnepäevase kuni nädalase vahega. See jääb normi piiridesse, kuid oluline on jälgida lapse kaaluiivet. Kui laps võtab kaalus hästi juurde, käitub tavapäraselt ja on rõõmus, ei ole kord nädalas kakamine probleemiks.
Normaalseks peetakse väljaheidet, mis ei valgu mähkmest välja. 1. elukuul ei pruugi ka mähkmest välja valgunud kaka tähendada kõhulahtisust, kuid alates 2. elukuust võib kõhulahtisust juba kahtlustada. Kui märkad mähkmes vahutavat, vesisevõitu kakat, kuid laps sööb ja on rõõmus, võiksid teha beebile kuni kümnepäevase probiootikumitilkade kuuri. Kui midagi ei muutu, konsulteeri perearstiga. Perearstiga konsulteeri ka siis, kui kaka on muutunud ja laps tundub haiglane.
Kui väljaheide on napp, pabulatena, harv, võib kahtlustada, et laps ei saa piisavalt süüa. Ka verekiud kaka sees on olukord, mis nõuab perearstiga arutamist. Kõhukinnisus tekib enamasti alles siis, kui laps hakkab saama lisatoitu.