Toida beebit tema soovi järgi. Ööpäevas võiks olla vähemalt kaheksa imetamiskorda, aga vastsündinu puhul on normaalne ka 8–16 korda ööpäevas. Mida väiksem on beebi, seda tihedamini ta sööb. Tema seedesüsteem alles harjub piimakogustega, mis järk-järgult suurenevad. Toidukordade vahe võib kõikuda 1,5–3 tunnini. Lapse arenedes muutuvad toidukorrad regulaarsemaks, sageli ka lühemaks.
Kordade lugemisest tähtsam on tingimus, et beebi saab kõhu täis. Sellest, kas ta saab kõhu täis, annavad märku tema kaaluiive, erk olek, pissimine vähemalt kuus korda ööpäevas ja regulaarne kakamine. Kuni esimese elukuu lõpuni peaks tekkima vähemalt üks kollase kakaga mähe päevas, kuid sageli on neid päevas mitu. Kasvades hakkab beebi kakama harvem, üle päeva või isegi paar korda nädalas.
Kui sulle sobib, võta beebi rinnale nii tihti, kui ta seda soovib.
Lapse sünnikaal taastub umbes 10.–14. elupäevaks. Enamik lapsi võtab 2. elukuust alates juurde märksa kiiremini, kuid ülesöötmist rinnast ei ole vaja karta. Laps reguleerib ise oma toidu kogust vajaduse järgi. Terve ajalise imiku kaaluiive esimesel kuuel elukuul on keskmiselt 600–800 g kuus, rinnapiimatoidul ka 1000 g ja rohkem kuus. Esimese eluaasta lõpupoole kaaluiive väheneb.
Mõni beebi tahab väga tihti rinnale, kuid selle põhjus ei pruugi olla alati söögivajadus. Tehakse vahet nn toitval ja mittetoitval imemisel. Viimane on mõeldud rahustuseks. Kui sulle sobib, võta beebi rinnale nii tihti, kui ta seda soovib. Kui see muutub väsitavaks, võta appi näiteks kandelina: nii saab beebi olla sinu läheduses, kuid su käed on vabad. Eriti hea lahendus on see juhul, kui peres on ka väikelaps.