Kuigi beebi on sündides tilluke, on tal olemas terve rida vajalikke oskusi. Need on refleksid ehk kindlad liigutused, mis tekivad teatud kehaosade stimuleerimise tagajärjel. Ka see, et vastsündinu tõukab end ema kõhult rinnani, leiab rinnanibu ning neelab piima ilma kurku ajamata, on võimalik tänu refleksidele. Mõned refleksid jäävad püsima kogu eluks, teised kaovad pikapeale ja nende asemel tekib tahtlik kontroll oma liigutuste üle.

Otsimisrefleks

Kui puudutada õrnalt vastsündinu põske või suunurka, pöörab ta pea puudutuse poole ja püüab suuga haarata. Nii leiab ta ema rinna. See refleks kaob pärast 3.–4. elukuud.

Imemisrefleks

Kui lapse suhu satub rinnanibu või sõrm, reageerib ta imemise ning suu ja keele rütmiliste liigutustega.

Peopesa-suu-refleks

Kui vajutada beebi peopesale, avab ta suu ja painutab pead. See refleks on aluseks teistele refleksidele, mis juhivad käe ja suu koostööd, et laps saaks õppida asju käest suhu panema. Refleks kaob kolme-neljakuuselt.

Asümmeetriline tooniline kaelarefleks (ATKR)

Refleksi mõjul hoiab beebi selili lamades n-ö vehklejapoosi: tema pea on pööratud kas paremale või vasakule küljele ning näopoolne käsi ja jalg on sirutatud, kuklapoolne käsi ja jalg aga painutatud. Refleksi mõju hakkab vähenema 1.–2. elukuul ja kaob umbes 4. elukuuks.

Kui laps on kõhuli ja teda kätega talla alt toetada, lükkab ta ennast edasi.

Haaramisrefleks

Kui beebi pihku satub sõrm, haarab ta sellest tugevasti kinni ja tugevdab haaret siis, kui sõrm ära tõmmata. Refleks kaob kolme-viiekuuselt, kui laps õpib tahtlikult esemeid haarama.

Moro ehk ehmatusrefleks

Kui laps ehmatab või tekib tal kukkumishirm, sirutab ta käed ja sõrmed harali, pingutab kõiki lihaseid ja sirutab pea taha. Seejärel toob ta käed rinnale tagasi ja pigistab sõrmed rusikasse. Refleks kaob umbes neljakuuselt.

Roomamisrefleks

Kui laps on kõhuli ja teda kätega talla alt toetada, lükkab ta ennast edasi. Refleks kaob neljakuuselt ja asendub hiljem tahtlike liigutustega.

Kaitserefleks

Kõhuli olev laps pöörab pea küljele. See refleks kaitseb lämbumise eest.

Käimisrefleks

Kui hoida last püstiasendis, nii et ta jalad ulatuvad kindlale alusele, ja temaga edasi liikuda, hakkab ta jalgu tõstma, nagu prooviks kõndida. Refleks kaob pärast 2.–3. elukuud.