Kõhubeebi kasvamisega kaasnevad muutused sinu kehas ja emotsioonides. Rahvusvahelise juhendi järgi jagatakse rasedus kolmeks järgnevalt.

I trimester ehk kohanemisstaadium (kuni 12. rasedusnädalani)

Esimesed kolm kuud on kohanemise ja ebakindluse aeg. Sinu psüühika ja organid püüavad muutuvate oludega kohaneda, sul võib esineda iiveldust, oksendamist, maitsemuutusi ja kõhukinnisust. Muutused kehas mõjutavad meeleolu. Tunded võivad olla üsna vastuolulised – ühelt poolt oled õnnelik, teisalt segaduses ja ärev. Selline vastuoluliste tunnete heitlus sunnib sind sügavale endasse vaatama ja sulle olulisi teemasid läbi mõtlema.

Teine trimester on tasakaalu ja rahulolu aeg.

II trimester ehk heaolustaadium (13.–28. rasedusnädal)

Järgmised kolm kuud on tasakaalu ja rahulolu aeg – oled kohanenud teadmisega rasedusest ja harjumas kehas toimuvaga. Kuna sel ajal tunned esimest korda kõhubeebi liigutusi, hakkab sul temaga tekkima emotsionaalne side. Jutud ja mõtted keerlevad lapse ümber, hakkad tegema ettevalmistusi sünnituseks ja beebi eest hoolitsemiseks.

III trimester ehk koormusestaadium (29. rasedusnädalast sünnituseni)

Viimased kolm kuud on aeg, mil rasedus muutub füüsiliselt koormavamaks. Kõhubeebi kasvab kiiresti ja avaldab survet emaka naaberorganitele, põhjustades nende talitluse häireid. Võib juhtuda, et kasvab ärevus sünnituse ning emarolli ees, samas igatsed beebiga kohtumist. See kõik on loomulik osa beebiootusest. Rasedusaegsete muutuste põhjustajaks on teisenenud hormoonitasakaal ja uute, ainult rasedusele omaste hormoonide teke. Olulisemad hormoonid, mis raseduse ajal mõjutavad su keha, aga ka psüühikat ja kõhubeebi arengut, on hCG, östrogeen, progesteroon ja relaksiin.