Immuunsus suureneb koos lapsega. Loomulik vastupanuvõime tekib otsesel kokkupuutel haigustekitajatega. Selline immuunsus areneb välja aeglaselt, püsib kaua ja toimib kindla haigustekitaja vastu. Beebi arenguks on oluline, et tema päevakava võimaldaks piisavalt und, korralikku sööki ja õues käimist. Kevadel- suvel saab beebi väljaskäimiste ajal ka päikesevalgust.
Beebi õuesolek sõltub tema unerütmist – kui ta sööb algul 2–3tunniste vahedega, siis väga pikalt õues olla ei saagi. Kui sul on võimalik beebi õue magama panna, siis tee seda. Õue või rõdule võib beebi magama panna ka talvel, kui õues on soojem kui –10. See on ka kuni aastase lapse õueskäimiste külmapiir. Aastane kannatab juba ka kargemat ilma, seega on piir seal, kuidas ilm emale sobib. Kindlasti on 12–13 külmakraadiga tuulevaikne ilm jalutamiseks sobivam kui sulailm, kui sajab lörtsi ja puhub tugev tuul.
Beebi kehatemperatuuri kontrolli kehatüvest – kui kukla tagant selja pealt katsudes on soe, on beebil paras olla. Külmad või palavad pea, jalad ja käed ei loe. Ka õues käies katsu kukla tagant, kas beebil on soe või külm või paras, ja vali selle järgi riietus.