Emakas. Emakas jõuab raseduseelsesse seisundisse tagasi 4–8 nädala jooksul. Taastumine toimub emakalihaste kokkutõmmete abil, neid soodustab imetamine, kehaline aktiivsus, regulaarne pissilkäimine. Sünnitusjärgseid, emaka kokkutõmmetest tingitud valusid kutsutakse järelvaludeks, neid tunnevad sagedamini korduvsünnitajad. Emaka taastumise üle saab otsustada emakapõhja kõrguse järgi, seetõttu katsub ämmaemand sünnitusjärgsel visiidil sinu kõhtu. 9–10 päeva pärast sünnitust pole emakas enam sõrmede all tuntav.

Emaka taandarengut saadab voolus. Esimesel nädalal on see verine, teisel punakaspruun, kuni muutub 6–8 nädalaga valkjaks. Kui vooluse hulk ootamatult muutub ja ilmub taas verd, lisandub ebameeldiv lõhn või püsiv kõhuvalu, pöördu ämmaemanda või naistearsti poole.

Emakakael on pärast sünnitust lõtv ja voldiline, emakakaela kanal avatud. Emaka kokkutõmmete tõttu tõmbub emakakael kokku ja 10–12 tundi pärast sünnitust on kaela sisesuue umbes kahe-kolme sõrme laiune. Lõplik sulgumine võtab aega mitu nädalat, seetõttu peaksid olema ettevaatlik, et võimalik tupepõletik ei pääseks emakasse häda tekitama. Sellepärast ei soovitata ka esimestel sünnitusjärgsetel nädalatel vanni minna, tampoone kasutada ega ilma kondoomita vahekorras olla.

Naise keha täielik taastumine sünnitusest võtab aega umbes 1,5 aastat.

Munasarjad on pärast sünnitust uinuvas olekus nagu raseduse ajalgi. Kui sa ei imeta, algab umbes 6–9 nädalat pärast sünnitust esimene menstruatsioon. Rasestuda võid juba enne esimese menstruatsiooni algust.

Tupp tõmbub kokku ja lüheneb, kaovad turse ja liigveresus. Iga järgmise sünnitusega muutub tupp avaramaks ning selle seinad siledamaks.

Nahk. Nahalt kaovad tasapisi rasedusaegsed pigmendilaigud, rinnanibud ja kõhu valgejoon muutuvad taas heledamaks. Rasedustriibud ei kao pärast sünnitust täielikult. Need kaotavad küll oma sinakaspunase värvuse ja muutuvad valkjaks, kuid mingil määral on neid näha. Kõhunahk võib olla veidi kortsus, aga kortsud kaovad kõhulihaste kokkutõmmete tagajärjel vähehaaval ja nahk näeb peagi välja nagu enne rasedust.

Rüht. Rasedusaegne rindade ja kõhu suurenemine põhjustab keha raskuskeskme nihkumise tahapoole. Keha tasakaalu säilitamiseks paindus nimmepiirkond ettepoole ja tekkis nn nimmepiirkonna nõgusus. Samal põhjusel tekkis pinge õlavöötmes ja lihased väsisid kiiresti. See ülemäärane nõgusus säilib umbes kaks kuud pärast sünnitust.