Kui ootad mitmikke, jälgib ämmaemand sinu ja kõhubeebide tervist sagedamini kui tavarasedal. Ka kohtud siis sagedamini naistearstiga, sest käid rohkem ultraheliuuringutel. Arst jälgib teraselt kõhubeebide arengut, kuna neil on suurem kasvupeetuse tekke ja enneaegse sünni oht.

Mitmikel, kel on kahe peale üks platsenta, on suurem risk, et vereringe jaotub ebavõrdselt; neid oodates käid ultrahelis alates 16. rasedusnädalast iga 2 nädala tagant, vajaduse korral sagedamini. Oodates mitmikke, kel on igaühel oma platsenta, käid ultrahelis alates 20. rasedusnädalast iga 4 nädala tagant.

Mitmikke ei kanta tavaliselt tähtajani, nende sünnitus ajastatakse 36.–38. nädalaks. Kuidas sünnitada, otsustad sina koos arstiga. Kaksikrasedus ei pea tähendama keisrilõikust, sul on võimalus oma kaksikud edukalt sünnitada vaginaalselt. Sünnitamise ajal tegeleb sinuga suurem meeskond kui tavasünnitusel: naistearst (teinekord isegi kaks), ämmaemand (või kaks), lastearst ja hooldaja, kes hoolitseb puhtuse ja mugavuse eest.

Ühemunakaksikud

ehk identsed kaksikud pärinevad ühest viljastatud munarakust, mis on jagunenud kaheks embrüoks. Ühemunakaksikutel võib olla üks või kaks lootekotti ning samamoodi üks või kaks platsentat ja selle järgi jagunevad nad:

  • ühe platsenta ja ühe lootekotiga kaksikud ehk monokoriaalsed monoamniaalsed ehk mono-mono;
  • ühe platsenta ja kahe lootekotiga kaksikud ehk monokoriaalsed diamniaalsed ehk mono-di;
  • kahe platsenta ja kahe lootekotiga ehk dikoriaalsed diamniaalsed ehk di-di.

Erimunakaksikud

arenevad siis, kui viljastunud on kaks munarakku. Kummalgi lootel on oma platsenta ehk koorion ja oma lootekott ehk amnion – seega su emakas on kaks platsentat ja kaks lootekotti.Selliste kaksikute kohta öeldakse, et nad on dikoriaalsed ja diamniaalsed ehk di-di. Erimunakaksikuid esineb mitmikest kõige sagedamini.