Esimesel paaril elunädalal beebidel gaasivalusid tavaliselt ei ole. Osal aga neid ei tekigi. Gaasivalude põhjused pole lõpuni selged ja kõige tõenäolisemalt on need lapse alles areneva soolestiku eripära. Gaasivalude tavalisim tekkeaeg on 1. elukuu lõpus. Kehtib nn kolme reegel: need algavad 3. elunädalal, kestavad kolmel päeval nädalas kolm tundi korraga ja lõpevad kolme kuu pärast. Beebi võib gaaside pärast nutta muidugi ka enne seda, kuid siis on see pigem ähkimine ja vigisemine, mis tekib söömise järel ja lõpeb, kui gaasimull tuleb puuksuna välja.

Gaasivaludest annab märku kiljuv nutt ja punnis kõht. Beebi võib nutta 2–3 tundi järjest ja miski ei suuda teda rahustada. Sageli tekivad sellised nutuhood õhtupoole, võivad kesta öösse, vahepeal võib olla rahulikumat aega. Nutule annab hoogu ka tita päevaväsimus.

Lohuta gaasivaludes beebit oma lähedusega, võta sülle, liigu temaga ringi. Kui see ei aita, tee oma sooja käega kõhule massaaži. Mõnd aitab sooja vee kotike, teist teradega, näiteks kirsikividega täidetud soojakottsoojenda see ära ja pane lapse kõhule. Mõni beebi rahuneb soojas vannis.

Gaasivalunutud võivad olla perele katsumus. Kui ema läheb ärevile, saab laps sellest aru ja nutt läheb suuremaks. Gaasivalunutu ajal vajab ema toetust – ehk saate sättida nii, et vahepeal tegeleb beebiga isa ja ema saab käia õues jalutamas, või tuleb vanaema appi. Vanaemad oskavad beebit tavaliselt hellalt hoida ega muutu nutust ärevaks.

Abi võib olla ka probiootikumidest või gaasivaluravimitest beebidele. Viimaste valik on suur, kuid need kõik on simetikoonipõhised. Nii probiootikume kui ka gaasirohtu tuleb anda regulaarselt enne iga söögikorda kuni gaasiaja lõpuni. Kuna tita sööb alguses iga 2–3 tunni tagant, siis on gaasirohtu vaja anda üsna sageli. Küsi apteegist nõu ja arvesta kindlasti koguseid. Simetikoon mõjub ainult soolesiseselt ega tekita sõltuvust. Enamasti kaovad gaasivalud 4. elukuuks.