Sünnitusjärgsed kohtumised ämmaemandaga

Olenemata sellest, kus said esimese sünnitusjärgse nõustamise, ootab sinu rasedusaegne ämmaemand sind 6–8 nädalat pärast sünnitust enda juurde visiidile. Selle aja jooksul on sinu keha jõudnud mõnest sünnitusjärgsest muutusest juba üle saada, kuigi täielik taastumine toimub keskeltläbi 1,5 aasta jooksul. Ämmaemand teab sinu raseduse lugu, te tunnete teineteist ja seetõttu saate parimal moel hinnata, kui jõudsalt on sinu organism endise vormi saavutanud. Jaga temaga oma sünnituslugu.

Sellel visiidil kontrollib ämmaemand ka lahkliharebendite paranemist ja võtab vajaduse korral analüüse, saate arutada järgmise raseduse planeerimist ja seksuaalelu küsimusi sünnitusjärgsel ajal, samuti lahata sinu üldist füüsilist ja emotsionaalset enesetunnet. Kui sul on teemasid, mida soovid ka edaspidi arutada, kutsub ämmaemand su uuele visiidile või suunab vajaliku spetsialisti vastuvõtule.

ESIMESED TERVISEKONTROLLID

Sünnitusmajast välja kirjutamise päeval vaatab ämmaemand üle nii sinu kui ka beebi. Kui sul on tekkinud küsimusi, on sel kojuminekueelsel kohtumisel hea need läbi arutada. Rääkige kindlasti ka sellest, kus teed beebi esimese elunädala visiidi.

Esimese elunädala visiit. Varasel väljakirjutamisel või beebi terviseprobleemide puhul kutsutakse sind beebi esimese elunädala visiidile sünnitusmajja. Muudel juhtudel võid esimese nädala visiidi teha beebi 5.-7 elupäeval kas ämmaemanda, perearsti või -õe juures. Mõnes kohas käib ämmaemand esimese nädala visiiti tegemas kodus. Esimese nädala kohtumise peateema on imetamine, vannitamine, beebi hooldus ja uni ning ema meeleolu ja kohanemine. Paari-kolme päevaga kodus võib tekkida hulk küsimusi ja hea on neile ruttu asjatundjalt vastused saada.

Beebi tervisekontrollid. Olenemata sellest, kus toimub beebi esimese elunädala visiit, anna sünnitusmajast koju jõudes teada oma perearstile, et sündinud on uus inimene. Leppige kokku, millal beebiga esimest korda perearsti juurde lähed. Tavaliselt soovib arst last näha 1 kuu vanuselt ning edaspidi iga kuu järel, et jälgida tema arengut.